Sevi Bebe Gaz Giderici Kanola Tohumlu Patik

Sevi Bebe Gaz Giderici Kanola Tohumlu Patik (012,121)

Ürün Açıklaması:

Ürün, %100 doğal kanola tohumlarından oluşmaktadır.
%100 pamuk kumaştan yapılan ve bebeğin ayağından çıkmayacak şekilde tasarlanmış  bir patik içerisine kanola tohumları konularak tasarlanmıştır.
Sevibebe, Gaz giderici Termal Patik yaparak, annelerin en büyük sorununa çözüm üretti.
 
Ayrıntılı Açıklama:

Gaz Giderici Termal Patik Nedir ve Niçin Kullanılır?

Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı veya kolik bilinen bir gerçektir. Soğuk havalarda bu sancı daha da büyür. Gaz sancısı için yüz yıllardır ayak ve karın bölgesine sıcaklığı uzun süre koruyan toprak, sıcak su torbası konduğu bilinir. Sevi Bebe ebevyenlere yardımcı olmak için Gaz Giderici Termal Patiği geliştirdi.

Neden kanola tohumu?

Çünkü kanola tohumu küçük boyutu içerisinde büyük miktarda doğal yağ içeir.  Küçük tohumlar bebeğin ayağını incitmez ve ayağın her kıvrımına akar.  Isıyı uzun süre içinde tutar.  Bebeğinizi rahatlatır.

Nasıl Kullanılır?

Patik, içinden kanola tohumunu çıkarmadan,100 derece fırında 15 dakika tutulur. Ürünü bebeğe giydirmeden elinizi yakmadığından emin olunuz. (çünkü bazı fırınların termostatları doğru göstermeyebilir). Bebeğin ayağına patik giydirilir. Patik kullanılan ortamın sıcaklığına bağlı olarak 20-30 dakika sıcak kalacaktır. 

Tavsiyemiz fırının en altına konup sadece üst rezistansların açılmasıdır.

Kumaş fırında yanmaz mı ? Kumaşlar boya ve sanfor aşamasında 250 derece civarında ısı işlemine tabii tutulmaktadır. Ancak bazı fırınlar dar olup termostatları doğru göstermeyebilir. Eğer ürün  rezistansa yakın konulmuşsa kumaş çok yüksek ısıya maruz kalır ve sararma hatta kararma olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz ürünü en alta koyup sadece üst rezistansı açmanız şeklinde olacaktır.

Mikrodalgada ısıtabilir miyiz? Yalnızca ısı ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 350 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (Ürünü bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, ürün elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.)

Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir.

Nasıl Yıkanır?   Tohumların ıslanmamasında yarar var. Bu nedenle yıkama tavsiye etmiyoruz. Zaten ısıya maruz kaldığı için steril olacaktır.

Nasıl Saklanır?  Organik ve doğal bir ürün olduğu için  nemden etkilenebilir. Kullanmadığınız süre içerisinde ayda bir ısıtılması halinde bu sorun yaşanmaz.