Gebelik Testi Pozitif Ama Belirti Yok: Neden Olur ?

Gebelik Testi Pozitif Ama Belirti Yok: Neden Olur ?

Bazı durumlarda hamilelik testi sonucu pozitif olabilir ancak herhangi bir belirti olmayabilir. Böyle bir durumda, kendinize başka bir test için biraz zaman verin veya bir doktora görünün. Doktor, hamileliği belirlemek için kan ve idrar testleri yapacaktır. Bu yazıda, neden gebelik belirtisi olmadan olumlu bir sonuç alabileceğinizi ve bunun bir endişe nedeni olduğunu size anlatıyoruz.  Hamilelik testleri, idrarınızı veya kanınızı hCG (insan koryonik gonadotropin) hormonu için kontrol eder. Vücudunuzun bu hormonu döllenmeden yaklaşık altı gün sonra üretmesi muhtemeldir ve hormon seviyeleri her iki ila üç günde bir ikiye katlanabilir. 
15 İlginç Erken Gebelik Belirtileri

15 İlginç Erken Gebelik Belirtileri

Sabah bulantısı, göğüs ağrıları, sürekli yemek isteği, hamileliğin popüler belirtileridir. Bunlar da yaygın olarak tartışılıyor. Ancak hamilelik sırasında ortaya çıkan birkaç semptom var ki, ancak insanlar bunları biraz ilginç buluyor. Tuhaf görünebilirler, ancak size bu sözde garip gebelik semptomlarının diğer gebelik semptomları kadar normal olduğunu söyleyelim.  Bazı ilginç hamilelik belirtilerini öğrenmek için bu Lohusasepeti Blog yazısını okuyun. 
Yanlış Negatif Gebelik Testi Nedir Ve Neden Olur ?

Yanlış Negatif Gebelik Testi Nedir Ve Neden Olur ?

Adetini kaçırdın. Beklenti ve umudun ortasında, evde hamilelik testi yaptın, ancak çıkan sonuç üzücü oldu. Kaçırılan bir adet döneminden sonra, hamileliğinizden emin gibisiniz, ancak test negatif gösteriyor.  İki hafta bekliyorsunuz ama adetleriniz başlamıyor. Bir doktora göründüğünüzde hamile olduğunuzu öğrendiniz. Bu mümkün olabilir mi ? Peki bu neden oluyor ? Lohusasepeti size yanlış negatif gebelik testini, bunun neden olduğunu ve bu tür senaryolarda ne yapmanız gerektiğini bu yazıya döktü. 
Hamilelikte Erken Belirtiler

Hamilelikte Erken Belirtiler

Hamile olup olmadığınızı öğrenmek için, evde test  yapmadan önce bazı hamilelik belirtilerini kontrol edebilirsiniz. 
Gebelik Testi İçin En Doğru Zamanı Bulmak

Gebelik Testi İçin En Doğru Zamanı Bulmak

Gebelik Testi İçin En Doğru Zamanı Bulmak Gebe kalmaya mı çalışıyorsunuz ? Öyleyse, adet gecikmeniz varsa soracağınız tek soru “Hamile miyim?” Evde hamilelik kitini satın alıp hemen testi yaptırmak isteyebilirsiniz. Ancak, düzgün bir şekilde yapmazsanız, evde yapılan bir hamilelik testi yanıltıcı olabilir.